GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ

PROJE İLE BAŞARILANLAR

Kulübümüz tarafından her yıl çoğunluğu üniversite öğrencisi kızlardan oluşan yaklaşık 30 öğrenciye burs verilmektedir.

Etiler Soroptimist Kulübü gençlerin eğitimine her zaman önem veren bir kuruluştur. Mümkün olan en fazla sayıda bursiyere maddi destek sağlamak amacıyla, gerek kulüp bütçesi gerekse üyelerimiz ve yakın çevrelerinin tüm imkanları zorlanarak ve sponsor desteği de alarak yaklaşık 30 öğrenciye burs sağlanmaktadır.

Uzun yıllardır sürdürülen Gençlerimiz Geleceğimiz projesi kapsamında üniversite öğrencisi kızlara öncelik verilerek, başvurular alınmakta ve titizlikle incelenmektedir. Öğrencinin başarısızlık durumu ortaya çıkmadıkça bursların üniversite bitirilinceye kadar devamlılık arz etmesine büyük önem verilmektedir. Ancak, gerek öğrencilerin motivasyonunu artırmak, gerekse imkanların başarılı öğrenciler için kullanılmasını sağlamak üzere her yıl transkript ve öğrenci belgeleri üzerinden başarı durumları kontrol edilmektedir. Öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalınmamakta, bunun yanı sıra kişisel bilgi ve deneyimlerimizi de aktarmak amacıyla hafta sonları kahvaltı ve eğitimler düzenlenmekte, öğrenciler etkinliklerimize davet edilmekte ve çeşitli projelerimizde görevlendirilmektedir.

Ayrıca, bursiyerlerimize toplumsal cinsiyet farkındalığı, kendini tanıma, hedef belirleme gibi konularda fark yaratıcı eğitimler de verilmekte, bu eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öğrencilerin toplumsal cinsiyet eğitimci eğitimi gibi sertifika programlarına katılmaları da sağlanmaktadır.FOTOĞRAF